Канівська районна рада
Канівський район, Черкаська область

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Канівський район  утворився 7 березня 1923 року шляхом  об’єднання двох волостей – Курилівської і Пшеничниківської на підставі  Постанови Президії  ВУЦВК від 7.03.1923 року “Про адміністративно – територіальний  поділ  Київської і Полтавської губерній“. До 1930 року Канівський район входив до складу Шевченківського округу. Відповідно до Постанови ВУЦВК і РНК УРСС від 2.09.1930 року,  Шевченківський округ  було ліквідовано. Район  безпосередньо підпорядковувався республіканському центру. Згідно з рішенням сесії ВУЦВК від 9.02.1932 року, канівський район  увійшов  до складу новоствореної Київської області.  Після  утворення  Черкаської  області, згідно з  Указом Президії  Верховної Ради від 7.01.1954 року, Канівський район введено до її складу. За цим же  документом  села Гельмязівського району Полтавської області: Ліпляве,  Озерище,  Келеберда,  Сушки,  Прохорівка  були адміністративно  підпорядковані  Черкаській області. У 1963 році Гельмязівський район було ліквідовано, а вищезазначені села спершу відійшли до Драбівського  району, а з 4.01.1965 року – до Канівського  району. У 1963 році  Канівський  район  було  розформовано , а населені  пункти , які територіально  належали Канівському  району , відійшли до  Корсунь -   Шевченківського.  4.01.1965  року своїм Указом Президія Верховної  УРСР знову утворює Канівський район. 

У 2017 році  в Канівському районі Черкаської області утворені об’єднані територіальні громади: 

Степанецька об’єднана територіальна громада  від 30.04.2017  - сайт http://stepanecka.gromada.org.ua

Ліплявська об’єднана територіальна громада  від 29.10.2017 - сайт http://liplyavska.gromada.org.ua

 

Ка́нівський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця Черкаської області. Утворений 7 березня 1923року. Площа — 1283 км2 (6,14 % від території області). Адміністративний центр — місто Канів (не входить до складу району).

На півночі район межує з Миронівським районом Київської області, на сході — з Золотоніським районом, на півдні — з Черкаським районом, а на заході — з Корсунь-Шевченківським районом.

Географія

Район розташований на півночі Черкаської області у лісостеповій зоні України у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини і розділений руслом Дніпра на дві частини. Більша — правобережна частина — знаходиться в межах Придніпровської височини, поверхня якої — підвищена хвилясто-пасмова рівнина, розчленована ярами та балками. Лівобережжя розташоване на Придніпровській низовині, поверхня якої низовинно-плоска та полого-хвиляста рівнини.

Сьому частину площі адміністративного району займають понад 5000 ярів, що врізалися у хвилясто-пасмову рівнину правобережної частини Канівщини на глибину 35-100 метрів. Великий Хмільнянський яр, що входить до списку найбільших ярів Європи, простягається на 10 кілометрів, має понад 500 відгалужень, а периметр його з верхів'ями становить 110 кілометрів.

На півночі район омиває Канівське водосховище, яке створено в 1975 році. На півдні району розташований Канівський природний заповідник, площею 2027 га, який утворено в 1931 році.

Матеріал використаний  з Вікіпедії — вільної енциклопедії