Канівська районна рада
Канівський район, Черкаська область

Олександр Вельбівець: «Всі гілки влади, працюючи над створенням ОТГ, мають формувати їх економічно сильними, здатними ефективно виконувати свої повноваження та вирішувати проблеми людей»

Переглядів: 483

16 жовтня 2018 року для представників обласної та районних рад Черкаської області в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що вже кілька років впроваджується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад за фінансової підтримки USAID, проведено одноденну фахову майстерню на тему: «Реформування місцевого самоврядування та формування ефективної територіальної влади в Україні».

На початку роботи координатор проекту і модератор занять Олександр Даниленко зазначив, що цього разу передбачено розглянути дві теми: «Реформа місцевого самоврядування та забезпечення ефективної системи місцевого самоврядування в Україні» та «Перспективи та умови формування нового адміністративно-територіального устрою в Україні». 

Участь у роботі фахової майстерні взяв також голова обласної ради Олександр Вельбівець. Звертаючись до присутніх, Олександр Іванович зазначив, що в ході нинішнього заняття дуже важливо, щоб, розкриваючи ту чи іншу тему, більше уваги було зосереджено на практичних аспектах впровадження реформи децентралізації, як ідуть процеси в інших регіонах України, щоб можна було порівняти з тими, що є на Черкащині.

«Я постійно наголошую, що об’єднання заради об’єднання ні до чого не призводить. Іноді, аналізуючи те чи інше утворення ОТГ, вбачаєш не лише перекоси чи викривлення критеріїв і підходів до їх формування, а просто звичайнісіньке об’єднання сільських рад або укрупнення територій. Всі критерії, а особливо економічне підґрунтя, – нівелюється. Навіть гірше – у значному відсотку ОТГ нічого не змінилося: як був, так і є низький рівень соціально-економічного розвитку. Практично нині із 26 ОТГ, що вже діють в області, динамічно розвиваються лише п’ять чи шість. Тому треба вже на цьому етапі шукати відповіді: як бути іншим?» – зауважив Олександр Вельбівець.

– У новостворених ОТГ проявляються й інші проблеми, про які також треба говорити, знати їх, не замовчувати, – наголосив голова обласної ради. – Це не лише фінансова складова, про яку найбільше говорять, а і комунальне майно, і земля. А забезпеченість кадрами? Утворюється ОТГ, формуються штати, приходять на посади люди, які іноді мають недостатню фахову підготовку і не здатні підготувати ні програми соціально-економічного розвитку, ні інших проектів, що відповідають критеріям Державного фонду регіонального розвитку тощо.

Тобто, має бути комплексний підхід і всі гілки влади, що працюють над створенням ОТГ, мають керуватися єдиним принципом: формувати їх економічно сильними, здатними ефективно виконувати свої повноваження та вирішувати проблеми людей.

В ході розгляду запропонованих тем всі бажаючі мали можливість обмінятися власними думками щодо процесів формування та об’єднання територіальних громад, висловити пропозиції щодо усунення наявних проблем, що виникають на місцевому рівні тощо.

Слухачі також отримали відповіді на запитання, що їх хвилювали. За інформацією виконавчого апарату  Черкаської обласної ради  http://oblradack.gov.ua/novini/5610-oleksandr-velbvec-vs-glki-vladi-praciuiuchi-nad-stvorenniam-otg-maiut-formuvati-iih-ekonomchno-silnimi-zdatnimi-efektivno-vikonuvati-svoii-povnovazhennia-ta-virshuvati-problemi-liudey.html

 

« повернутися до списку новин