Канівська районна рада

Наукові працівники Шевченківського Національного заповідника відзначили 80- річчя літературно меморіального музею і пам’ятника Тараса Шевченка.

Переглядів: 176

 

80 років тому, 18 червня 1939 року, на Тарасовій горі у Каневі відкрито пам’ятник і літературно-меморіальний музей Т.Г. Шевченка. Шевченківський національний заповідник (місто Канів, Черкаської обл.) – створений відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР  №287 від 21.11.1989 р. на базі існуючого Канівського державного музею-заповідника Т.Г. Шевченка з метою дбайливого збереження шевченківських меморіальних місць і навколишнього природного середовища в м. Каневі. За роки своєї плідної, багатогранної й активної діяльності музей перетворився на важливий осередок культури і мистецтва нашого міста, значний духовний центр популяризації та пропаганди історії Канівщини.  Музеї не лише знайомлять нас з яскравими артефактами матеріальних надбань минулого, а й забезпечують неперервність у культурно-історичному зв’язку нинішніх та минулих поколінь. Саме завдяки Вашій подвижницькій праці забезпечується збереження знань про історію, традиції, звичаєву та сучасну культуру і безперервний зв’язок поколінь.

 Тож,  побажаємо Вам вдячних відвідувачів, за докладені зусилля, за надані численні музейні експонати для розвитку музею. Бажаємо усім миру, добробуту, здоров’я і сподіваємося, що спільними зусиллями ми збережемо історію рідного Канівського краю.« повернутися до списку новин