Канівська районна рада

ДІАЛОГ ВЛАДИ, ГРОМАДИ І БІЗНЕСУ – РЕЗУЛЬТАТ, ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ

Переглядів: 737

Вихідними, на Канівщині відбувся «Круглий стіл» - «Крупний бізнес та місцеві громади – співпраця заради розвитку»

У форматі публічних дискусій в конференц-залі музею Т.Г.Шевченка в заході взяли участь керівники Канівського району – голова РДА Дмитро Шелест та голова ради Олег Лактіонов, голови місцевих громад, представники бізнесу – радник голови правління МХП Андрій Кислинський та директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» МХП – Ольга Форостяна, директори заповідників: природного – Володимир Пилипенко, Шевченківського – Мар’ян Піняк, радник голови Черкаської облради – Наталія Старікова, представники громадських організацій та акредитованих ЗМІ з Канівщини, Черкас та Києва.

Більше двох годин, конструктивно, а часом і драйвово проходила публічна дискусія про роль і важливість виробничої діяльності крупного бізнесу на Канівщині, враховуючи значне збільшення робочих місць, стабільність виплат заробітної плати, надходжень до місцевих бюджетів.

Часом, навіть за активністю учасників «Круглого столу» не встигав досвідчений модератор заходу – заступник головного редактора інтернет-видання «Український інтерес» Юрій Горбань.

Учасників діалогу зацікавила ґрунтовна інформація директора  ПрАТ «Миронівська птахофабрика» МХП Ольги Форостяної про результати співпраці МХП з територіальними громадами, про впровадження проектів за 2017 рік, а це понад 15 крупних – вартістю від 100 до 300 тис.грн., та понад 60 невеликих проектів до 10-12 тис.грн.

Учасники діалогу також отримали інформацію та цілий ряд пропозицій і безпосередньо від громад, Ліплявської ОТГ – Сергія Геращенка та від Степанецької ОТГ – Павла Зоренка.

Про співпрацю заповідників Канівщини з підприємствами МХП розповів директор Канівського природного заповідника Київського національного університету ім.Тараса Шевченка – Володимир Пилипенко.

Цікаву статистику позитивного впливу роботи підприємств МХП на розвиток сіл району та слушні зауваження і пропозиції висловив голова ГО «РІДНА ЧЕРКАЩИНА», депутат райради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Микола Фесенко.

За час двох годинного спілкування, часом відкритого і безкомпромісного, часом – гостро дискусійного було зафіксовано більше 30 виступів та з півсотні реплік і коментарів. Цікавість у присутніх викликав вислів шеф-редактора газети Черкаського інтернет-видання «ДЗВІН», Народного депутата України VI скликання Леоніда Даценка «…потрібно більш правдивих і реальних публікацій щодо виробничої діяльності підприємств МХП на сторінках інтернет-видань та місцевих ЗМІ…».

Загальний підсумок «Круглого столу» - такі дискусії у форматі відкритого  діалогу потрібно проводити і в подальшому для знаходження порозуміння, налагодження співпраці бізнесу, влади і громади на засадах партнерства, і не тільки в Каневі, а і в селах, де безпосередньо розміщені виробничі потужності підприємств Групи МХП Міжнародного агроіндустріального холдингу.

По закінченню програми «Круглого столу» учасники діалогу подякували керівництву МХП за організацію публічної дискусії, та констатували,  що така зустріч проводилася вперше за останні 10 років і висловили пропозицію – підготувати і провести на Канівщині І Міжрегіональний форум соціального партнерства.

По завершенню дискусійного заходу всі учасники поклади квіти до могили Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.« повернутися до списку новин