Канівська районна рада

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ НА КАНІВЩИНІ

Переглядів: 560

Вже стало народною традицією на Канівщині, в день пам’яті Чорнобильської трагедії, збиратися біля пам’ятних знаків, в колективах героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Так і цього року, в 32-ге ліквідатори, їх рідні, друзі, жителі та громадськість м.Канева вшановували героїв учасників ліквідації аварії.

З самого ранку в Успенському соборі  відбувалась панахида за загиблих і померлих та молебінь за здоров’я живих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Біля пам’ятного знаку Героям Чорнобиля відбувся мітинг, покладання квітів  та вручення нагород і грамот ліквідаторам.

Зі словами вдячності і шани до учасників мітингу звернувся: голова Канівської районної ради Олег Лактіонов, в.о. обов’язки керуючого справами міськради Володимир Святелик, представники військкомату та громадських організацій.  

В своєму слові очільник району зауважив,  що 32  роки тому - 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Всі кого травмував Чорнобиль, щоденно пожинають наслідки трагедії. Згадуючи цю сумну дату, закликав всіх керівників установ, підприємств, організацій, благодійників, меценатів та інших небайдужих людей огорнути всебічною увагою і турботою учасників – ліквідаторів, вдів, дітей ,потерпілих, інвалідів, які постраждали внаслідок катастрофи, надати їм необхідну допомогу. О.Лактіонов наголосив, що відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки відчуватимуть на собі і майбутні покоління. Щороку ми разом згадуємо і сумуємо за героями, які віддали власні життя заради наших. Вічна і світла їм пам'ять.

Безмежна шана і доземний уклін ліквідаторам, які живуть поряд з нами. Навряд чи колись вони забудуть ті лихі дні посеред весняного квіту. Та життя триває.

По завершенню мітингу голова Канівської міськрайонної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Демиденко подякував усім присутнім за участь в заходах та  керівникам ПрАТ МХП – Ользі Форостяній та ТОВ «НВФ «Урожай» МХП – Олександру Воскобойніку  за турботу і постійну допомогу ліквідаторам аварії на ЧАЕС та побажав побратимам міцного здоров’я та довгих років життя.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Щиро бажаємо вам щастя, довгого життя без проблем і хвороб, миру, благополуччя і добробуту.« повернутися до списку новин