Канівська районна рада

Міжнародний день волонтера

Переглядів: 686

Щорічно 5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера.

 Хто вони, ці люди, про яких ми щоденно читаємо у заголовках газет, у стрічці новин соціальних мереж та радіо? Що спонукає їх об’єднуватись у спільноти, працювати швидко та оперативно, відпочиваючи всього по декілька годин у день?

Волонтери, жертвуючи собою, сьогодні підтримують українських солдат, піклуються про літніх та бездомних людей, возять речі і продукти на передову, купляють ліки хворим дітям та організовують для них свята, на своїх автомобілях відвозять поранених до шпиталів та лікарень у будь-яку погоду. Наші волонтери нерідко стають винахідниками у своєму вузькому колі, вони шукають нові шляхи для того щоб робити свою справу швидко й оперативно – створюють їдальні на колесах, винаходять нові сплави металів, створюють роботів-розвідників та безліч інших предметів, які покликані полегшити роботу як і волонтерам, так і тим, про кого вони дбають. Під час трагічних подій на Майдані левова частка всіх заслуг – досягнення волонтерів: за те, що у снігову, морозну зиму у серці Києва було тепло; за те, що тисячі людей ніколи не відчували голод; за те, що гості з усіх куточків України мали нічліг та місце відпочинку. Їх не можна не цінувати за бойових дух та надихаючі промови, за тепло сердець та відданість у цьому нерідко байдужому світі. Здавалося б, волонтери уміють робити все, у них немає поняття «не знаю, не вмію, не хочу», але ж їхня щоденна праця потребує колосальних зусиль, витримки, терпіння, наполегливості, компетенції…

Основним мотивом волонтерської діяльності, за словами самих волонтерів, є бажання допомогти іншим.

Цей аспект є і основним мотивом, і стимулом, і тим, що надає безмежні можливості та окриляє просту людину .

Як признаються волонтери, ця робота не є безкоштовною, а має свою винагороду – вдячні слова та серця, теплі посмішки у відповідь, радісні і щасливі обличчя, мовчазний потиск руки.

Тож сьогодні, у цей день, ми хочемо висловити свою вдячність та захоплення людьми волонтерами і хочемо побажати усім волонтерам наснаги, успіхів та миру!

 « повернутися до списку новин