Канівська районна рада

Всесвітній День вишиванки

Переглядів: 525

Всесвітній День вишиванкищорічно відзначається у третій четвер травня. Цьогоріч свято припадає на 17 травня, тож саме пора дізнатись трішки більше про найвідоміший український символ, котрий вражає своєю красою весь світ.

Раніше сорочка мала для наших предків магічний, релігійний сенс — з нею було пов’язано багато забобонів, застережень, вірувань. Кожен символ та колір ніс сакральне значення, як і те, хто вишиває сорочку, з яким настроєм та думками — вона мала слугувати власникові оберегом. Українці вірили, що сорочка може безпосередньо вплинути на долю того, хто її носить.

Найдавнішу згадку про вишиту сорочку було знайдено під час розкопок на Черкащині —   ще в  6 сторіччі  до нашої  ери! Тож одяг цей носили ще трипільці, про що свідчить зображення чоловіка у вишиванці. Усвідомлення такої історичної спадщини вражає та захоплює і спонукає з особливою повагою ставитись до сорочки — яку не можливо вважати просто одягом.

 Дорогі канівчани, українці!  

Вітаю вас з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури - з Днем вишиванки.

Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом.

 Вишиванка — наша національна святиня, яка символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного.

Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.

 Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби в ім'я майбутнього своєї країни та народу.

Тож нехай українська вишиванка додасть нам мудрості, згуртованості та сили в боротьбі за вільну європейську державу.

Слава Україні !

 

 Голова районної ради                                                                                                  Олег Лактіонов« повернутися до списку новин