Канівська районна рада
Канівський район, Черкаська область

Обмін досвідом– пріоритет співпраці районних рад

Переглядів: 539

Програма співпраці та ознайомлення з досвідом роботи районних рад і об’єднаних територіальних громад  України діє в Канівському районі з 2003 року. Цього року  районна рада, спільно з сільськими радами,   за підтримки ТОВ «НВФ Урожай» МХП організували робочу поїздку  делегації Канівського  району з метою ознайомлення з досвідом роботи органів місцевого самоврядування Вінницької, Хмельницької, Київської, Івано-Франківської областей України щодо виконання норм Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», роботою соціальної сфери та економічного розвитку територіальних громад в умовах перехідного періоду.

В рамках робочої поїздки делегація сільських голів Канівщини відвідали мальовничий ландшафтний парк в селі Буки, Сквирського району, Київської області, заснований у 1996 році підприємцем Іваном Сусловим, власником агропромислової корпорації "Сквира", біля річки Роставиця, ознайомилися з співпрацею органів місцевого самоврядування та місцевими підприємцями. Крім храмового комплексу та парку, поруч є також дитячий будинок. Підприємець фінансує кілька закладів для дітей у Сквирському районі.

По дорозі до м. Кам’янець – Подільського делегація побувала в м. Вінниці на незабутньому вечірньому шоу фонтанів «Лебедине озеро». Фонтан збудований в руслі річки Південний Буг поблизу  острова Кемпа . Це найбільший в Україні і в Європі плавучий фонтан. За оцінками експертів входить в десятку найкращих і видовищних фонтанів світу.

В Кам’янець – Подільському районі делегація зустрілася з активом району та провели незабутню екскурсію містом. Кам'янець-Подільський часто називають містом-музеєм під відкритим небом. Це одне з найдавніших міст України, перші згадки про нього датуються XI століттям. Найбільша цінність міста - практично повністю збережений історичний центр та старовинна Кам'янець-Подільська фортеця. Одинадцять могутніх веж утворюють замковий комплекс. Кожна з них має свою історію й цікаву назву. У підземеллях фортеці знаходяться експозиції, які відтворюють атмосферу тих часів.

Відвідали канівці і гостинну, неповторну Коломийщину. Побували в центральній районній лікарні, поліклініці, поспілкувалися з активом району та зустрілися із головами ОТГ. Канівців по дружньому зустріли голова Коломийської районної ради Романа Дячук та  голова районної державної адміністрації Любомир Глушков. Коломия – одне з найцікавіших і найзатишніших міст у Західній Україні. І одне з найбільших (60 тисяч населення). Коломийський  край відомий гостинними працьовитими, щедрими душею людьми і неповторними краєвидами, музеями і мистецькими талантами. Канівчани відвідали  Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського — музейна установа в місті Коломиї, що зберігає цінні й рідкісні твори народного мистецтва гуцулів та покутян; це перший на теренах Західної України музей українського мистецтва, а ще  Музей писанкового розпису (неофіційна назва Музе?й «Пи?санка») - єдиний у світі музей писанки або писанкового розпису, який уже став візиткою Коломиї.  Експозиція Музею налічує понад 12 000 писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу. У колекції писанкового розпису зберігаються традиції ще дохристиянських часів. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України. 

У рамках укладеної Угоди про партнерство та співпрацю працівники органів місцевого самоврядування Канівського району Черкаської області відвідали з робочим візитом Верховинський район. Делегацію очолив голова Канівської районної ради Олег Лактіонов. Між Верховинською і Канівською районними радами склалися давні дружні відносини співробітництва у галузі місцевого самоврядування, культури, освіти та інших сферах соціально-культурного життя. Співпраця триває вже більше десяти років. Працівники районної ради, інтелігенція району мали можливість відвідати українську святиню у Каневі – могилу Тараса Шевченка на Чернечій горі, вклонитися Кобзареві, скласти шану і повагу Пророку української нації від усієї Верховинщини.

Під час перебування у Верховині працівники органів місцевого самоврядування Канівського району ознайомилися з досвідом роботи районної та сільських рад і територіальних громад Верховинського району. Голова районної ради Іван Шкіндюк ознайомив гостей з основними напрямками роботи ради у вирішенні питань соціально-економічного розвитку, зі станом реформаторських процесів у районі. Сільські голови Михайло Дзюбак з Красноїлля, Михайло Кочерган зі Стебнів, Дмитро Джуряк з Довгополя поділилися досвідом роботи територіальних громад та вирішення питань соціально-економічного розвитку територій. Для делегації Канівського району організовано цікаві екскурсії у музейні заклади району, гостей ознайомлено з культурно-мистецьким надбанням Верховинщини.

А наостанок Канівчани, незважаючи на негоду покорили найвищу вершину України Говерлу, про що залишилися яскраві незабутні спогади на все життя.

По завершенню традиційної поїздки, увесь склад делегації Канівського району висловив щиру подяку ТОВ «НВФ «Урожай» МХП (директор Воскобойнік О.А.) та БФ «Урожай громаді» (директор Волочай Т.В.) за розуміння і підтримку проекту соціального партнерства з сільськими радами Канівщини.

Як зауважив голова Канівської районної ради Олег Лактіонов «… дійсно, на конкретних прикладах співпраці підприємств групи Агроіндустріального холдингу МХП – є надійним соціальним партнером громад…»

Для організацій робочої поїздки не використано жодної копійки бюджетних коштів.

 

Голова Канівської районної ради    Олег Лактіонов

Голова асоціацій сільських голів Канівщини  Наталія Березенко

 

« повернутися до списку новин