Канівська районна рада
Канівський район, Черкаська область

Замість 20-ти районів на Черкащині затверджено чотири.

Переглядів: 171

 

   Верховна Рада підтримала проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 існуючих районів і створення замість них 138 нових. 

Тож Черкаську область із 20-ти районів «перекроїли» на чотири: Звенигородський, Золотоніський, Уманський та Черкаський райони. За словами Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, цією постановою завершується реформа децентралізації в Україні. Постановою визначено, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу району.

Нові райони утворюються виключно для організації системи виконавчої влади! Це – місцеві адміністрації, поліція, фіскальні органи, держзем, держстат, поліція, прокуратура, суди.

   Чинні районні ради припинять свої повноваження у цьому ж 2020 році. Тобто, вибори депутатів районних рад у ліквідованих районах більше проводитися не будуть. Повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах припиняються в день набуття повноважень депутатів, обраних на виборах у нових районах.

Нові районні ради оберуть 25 жовтня цього року. Основний ресурс і повноваження з нинішніх районів перейдуть у громади.

Реорганізація органів виконавчої влади (райдержадміністрацій, територіальних органів та підрозділів Центральних органів виконавчої влади) проводитиметься поетапно. Їх утворення в нових районах розпочнеться із 1 січня 2021 року.

Центральна виборча комісія має забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з врахуванням новоутворених районів. Як відомо, місцеві вибори заплановані на 25 жовтня.

За інформацією Черкаської обласної ради https://www.oblradack.gov.ua/zamist-20-ti-rayoniv-na-cherkaschini-zatverdzheno-chotiri

« повернутися до списку новин