Канівська районна рада

День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

Переглядів: 113

 

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до 31-ї роковини виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

   15 лютого – День вшану­вання учасників бойових дій на території інших держав, а для переважної більшості українців – це день вшанування пам’яті загиблих воїнів-афганців. Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війну програли, а через два роки не стало й імперії.     

За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600-тисячної армії. За статистикою всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі - українці. 

На сьогодні в Україні налічується близько 150 тисяч ветеранів Афганістану. Мало хто з них сподівався, що за 25 років життя на Батьківщині обернеться гіршим страхіттям і доведеться на власній землі воювати з недобитками імперії.

      У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

     Від Канівської районної ради, усього депутатського корпусу зичимо Вам, шановні воїни–інтернаціоналісти, міцного здоров’я і мирного неба, добра і злагоди вашим родинам, достатку і довголіття.

 

Голова районної ради                                                                                                        М.М Зоць

 « повернутися до списку новин