Канівська районна рада

ТАГАНЧАНИ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ СЕЛА

Переглядів: 398

Минулими вихідними Таганча відзначала день села. Село Таганча, одне із найбільш історично відомих сіл  на Канівщині. Вперше Таганча згадується з часів захоплення татаро-монголами в 1239 Канева, і навколишніх місць де знаходились селища біля старовинних лісів. Саме слово татарського походження «Таган» - трикутник. Жителі с.Таганчі брали активну участь у селянських та козацьких повстаннях під проводом Павлюка, Скидана, Гуні в XVI-XVII ст.

У XVIII с.Таганча стала власністю великої польської шляхти Понятовських та  до 1917 року була волосним центром Канівського повіту.

Більше трьох сотень жителів та гостей зібралися на святкові заходи з нагоди іменин села на центральній площі. Таганчан привітав голова Канівської райради (ВО «ЧЕРКАЩАНИ») Олег Лактіонов, який побажав односельцям добра, миру, злагоди і успішного розвитку на перспективу в майбутній ОТГ. Очільник району також передав вітання таганчанам від громадського діяча, керівника соціальних проектів МХП Ірини Ванникової та вручив від неї цінні подарунки Матерям-героїням: Підтопальній Людмилі Василівні, Мозговій Валентині Миколаївні і Дзюбан Тетяні Василівні та подружній парі Губенко Віктору Яковичу і Єлизаветі Тимофіївні які в любові й злагоді живуть 61 рік. Від депутата Черкаської облради (ВО «ЧЕРКАЩАНИ») директора АФ «Заповіт Шевченка» ТОВ «НВФ «Урожай» МХП Володимира Братаніча цінні подарунки отримали: почесний житель села – Дорошенко Василь Іларіонович та довгожителька 99-ти річна Опришко Олена Кононівна.

На свято завітав і «Лелека», який за програмою БФ «Урожай громаді» «Про підтримку сімей в яких народжуються діти», вручив грошову допомогу молодим матерям в яких народилися діти: Мехеденко Людмилі Василівні та Кириченко Валентині Павлівні.

Та апогеєм і «родзинкою» свята в селі став виступ вокального дуету «А ми у двох», Заслужених артистів України братів Андрія та Василя Томіленків!

Не залишилася поза увагою і сільська малеча, для них ТОВ «НВФ «Урожай» МХП та БФ «Урожай громаді» організували забави на надувній гірці й батуті та пригостили безкоштовними смаколиками – «солодкою ватою» і попкорном.

Таганчанський сільський голова Олександр Пождема щиро подякував громаді села, Володимиру Братанічу, Ірині Ванниковій, підприємцям та фермерам за допомогу і підтримку в проведені свята для жителів села.

За традицією, по завершенню святкових заходів, за ініціативи ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та фінансовій підтримці ТОВ «НВФ «Урожай» МХП, ТОВ «Петровського» і  ПрАТ «Миронівська птахофабрика» МХП всіх присутніх на святі пригостили козацькою кашею, шашликами та випічкою.

Одностайні відгуки селян – свято вдалося на славу!« повернутися до списку новин