Канівська районна рада

15 лютого - пам’ятна дата воїнів - інтернаціоналістів

Переглядів: 556

Україна вшановувала учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день щороку канівці приходять в сквер воїнів-інтернаціоналістів, що біля клубу-музею «Ветеран», аби віддати данину пам’яті людям, які виконували свій військовий обов’язок в різних «гарячих» точках світу, найстрашнішою з яких для багатьох був Афганістан.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та хвилиною мовчання згадали хлопців, які не повернулися з війни й тих, котрі воюють зараз.

Голова спілки ветеранів Афганістану Анатолій Сахно повідомив, що за останніми даними з Канева та Канівського району випробування Афганістаном пройшли 225 осіб.

- Четверо з них повернулися інвалідами, 3-є загинули – це Павло Корчака, Олексій Вовк, Микола Тертичний. 39 після служби померли вдома. На сьогодні місто і район разом нараховують близько 145 афганців,  - зауважив А.Сахно.

Голова Канівської районної ради  Олег Лактіонов  зазначив, що тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів.

З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто і зостався живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя.  Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залічиш нічим і ніколи. Сьогодні ваш безцінний бойовий досвід потрібний для підготовки наступних поколінь миротворців і захисників рідної землі, адже сьогодні наші воїни захищають Батьківщину на сході України.

Ваша активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують  на глибоку повагу. Ми вдячні вам за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку. Ваші діти можуть по праву пишатися своїми батьками.

І на останок очільник від Канівської районної ради, від усього депутатського корпусу побажав воїнам - інтернаціоналістам, міцного здоров’я і мирного неба, добра і злагоди їхнім родинам, достатку і довголіття.« повернутися до списку новин