Канівська районна рада

Єднаймося для подолання туберкульозу!

Переглядів: 518

24 березня 2018 року Україна та весь світ відзначають Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом. В цьому році Всесвітній день боротьби з туберкульозом проходить під ініційованим Всесвітньою організацією охорони здоров'я гаслом «Єднаймося для подолання туберкульозу». Цього дня 136 років тому, тобто 1882 року, німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу. Метою Всесвітнього дня є поінформовати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

В Канівському районі в 2017 році вперше захворіло на туберкульоз 26 осіб( в 2016 та 2015 роках – 24 та 23 особи відповідно). На обліку знаходиться 366 дорослих, 13 дітей та 4 підлітків.

Туберкульоз – соціальна хвороба, яка значною мірою залежить від наших умов і способу життя. Проживання в незадовільних житлово-побутових умовах, неповноцінне харчування, наявність шкідливих звичок, ВІЛ-інфекції та хронічних захворювань (хронічні захворювання легень, цукровий діабет та ін.) – лише невелика частина факторів, що сприяють захворюванню.

Першими проявами туберкульозу є: кашель, що триває більше 2-3 тижнів, довготривале підвищення температури тіла без очевидних причин, раптове схуднення, постійна слабкість, підвищена втомлюваність та пітливість, особливо вночі.

На даний час найефективнішим способом профілактики туберкульозу є вакцинація та ревакцинація вакциною БЦЖ у дитячому віці. Для раннього виявлення захворювання потрібно щороку виконувати пробу Манту дітям до 14 років, а усім іншим – проходити флюорографічне обстеження 1 раз на рік.

Шановні мешканці Канева та Канівського району, щорічно проходьте флюорографічне обстеження та вчасно звертайтесь до лікаря при наявності вищезгаданих симптомів. Батьки, не відмовляйтесь від щеплень та проведення проби Манту – це допоможе зберегти здоров'я ваших дітей.

За порадою і консультацією звертайтесь до лікаря-фтизіатра. Протитуберкульозний кабінет працює щоденно з 8:00 до 16:00 крім вихідних та святкових днів.

 

Лікар-фтизіатр Канівської ЦРЛ                                                                                                                            Віктор Дубик

 

 « повернутися до списку новин