Канівська районна рада

Звернення депутатів  Канівської районної ради Черкаської області до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Переглядів: 746

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів  Канівської районної ради Черкаської області до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Реформа децентралізації в Україні є важливою стратегічною реформою. Українці, які повірили у реформу і об’єдналися, відчувають здобутки децентралізації через постійне зростання власних доходів та безліч реалізованих інфраструктурних проектів. За рахунок державної підтримки і місцевих бюджетів в громадах з’явилися нові школи, дитячі садочки, амбулаторії, стадіони, ЦНАПи, центри безпеки тощо.

Це дійсно найбільш дієва реформа за останні роки в Україні, яка надає можливість українцям реально впливати на місцеву владу, планувати розвиток своєї громади, отримувати нову якість освітніх, медичних, соціальних і адміністративних послуг. Вона триває вже 4 роки, на сьогодні створено більше 800 ОТГ, але є ще близько 6500 необ'єднаних громад. Проте, війна на сході України, затримка Верховною Радою  прийняття важливих законів для життєдіяльності громад, бюрократія і тотальна корупція затягують впровадження реформи. Немає нічого гіршого за незавершену реформу, тому що ризик невдачі зростає.

У зв’язку із вищеозначеним, підтримуючи ініціативу Громадської організації «Розвиток територіальних громад» та лідера руху «За розвиток територіальних громад» Ванникової Ірини, звертаємося до: Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо прийняття необхідних законодавчих актів, заходів для подальшого просування реформи та її завершення:

  • Внесення змін до Конституції України в частині децентралізації;
  • Прийняття нових законів, зокрема: «Про засади адміністративно-територіального устрою України», «Про регулювання містобудівної діяльності», а також оновлення законів про місцеві вибори, про місцеве самоврядування, про місцеві державні адміністрації тощо.
  • Обов’язкове включення у 2020 році до Державного бюджету коштів на розвиток територіальних громад;
  •  Реформа децентралізації передбачає добровільний принцип об’єднання громад, закріплений Законом України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та Конституцією України. Тому, просимо дозволити територіальним громадам на етапі визначення укрупнення районів приймати участь у погодженні таких адміністративних територій; 
  • Прийняття  найближчим часом Закону України «Про фахову передвищу освіту» (законопроект № 8321, поданого народним депутатом України Марченком О.О. та доопрацьованого спільно із ГО «Всеукраїнська Асоціація працівників вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації», представниками МОН України та профільного комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та навчальних закладів), який вкрай необхідний для функціонування коледжів та технікумів.

Коли в країні відбуваються масштабні зміни, а реформа децентралізації незворотна, нам потрібна політична підтримка і потужна політична воля – Президента, Уряду і Верховної Ради.

                                                                                                                                         Схвалено одноголосно на ­­35 сесії

                                                                                                                                         Канівської районної ради VII скликання

                                                                                                                                         29 травня 2019 року « повернутися до списку новин