Канівська районна рада

Офіційна заява голови Канівської районної державної адміністрації Шелеста Д.Є. та голови Канівської районної ради VII скликання Лактіонова О.М.

Переглядів: 1337

Останнім часом засоби масової інформації оприлюднюють різні, в більшості недостовірні публікації та інформації щодо реформ децентралізацій на Канівщині і зокрема в селі Яблунів Канівського району.

Окремі політичні сили розпочали на спірній ситуації робити свої піар проекти, при цьому переступаючи межу законності, межу порядності і толерантності, чим провокують громадський неспокій не тільки в селі Яблунів, а і в інших селах району. Від окремих депутатів Канівської міськради лунають звинувачення на адресу керівників громад, які організували процес добровільного формування ОТГ навколо сіл Таганча, Бобриця, Межиріч, Литвинець щодо їхньої непрофесійності та некомпетентності в процесах створення сільських об’єднаних територіальних громад. Хоча, за даними Мінрегіонрозвитку України та Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування – майбутня Литвинецька сільська ОТГ матиме фінасову спроможність – третю в області (після Степанецької та Зорівської ОТГ), в розрахунку понад 9 тис.грн на одного жителя громади, тоді, як в перспективі спроможність Канівської міської ОТГ – біля 6 тис.грн на одного жителя.

Ми, як керівники Канівського району, офіційно заявляємо про те, що ніякі втручання за межами повноважень, ніякі рейдерські захоплення та залякування жителів села Яблунів з нашої сторони не проводилися, не проводяться і проводитися не будуть.

Навпаки, з першого дня внутрішнього конфлікту в селі, наша позиція щодо процесів децентралізації – конституційність, законність та добровільність процесів створення громад, про що ми та депутати Канівської районної ради неодноразово заявляли на зборах селян, на сесіях сільської ради та при зустрічах з жителями села Яблунів.

Ситуації, які виникли в Яблунівській сільській раді щодо недопущення окремих депутатів до участі в сесіях, прийнятих рішень депутатами сільської ради в межах своїх повноважень, які до речі, відповідно норм ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не були призупинені колишнім Яблунівським сільським головою в строки передбачені законом та неоскаржені в судовому порядку, таким чином набрали чинності – потрібно вирішувати тільки в правовому полі. Тому не політичним «піаром», не погрозами та шантажем потрібно розв’язувати внутрішній конфлікт в селі Яблунів, а компромісом і домовленостями з дотриманням чинного законодавства України, при цьому зберігаючи громадський спокій, виконуючи рішення судів, а не «розхитувати» ситуацію на кшталт невиконання судових ухвал, ігнорування норм чинного законодавства України, при цьому проявляючи схильність до дій, які розповсюджують «кремлівсько-московські»  агітатори, розпалюючи ворожнечу в Україні!

Наголошуємо на конституційності і законності дій і рішень всіх сторін  Яблунівської громади та закликаємо «гарячі голови» і політичних «піарщиків» - утриматися від самовільних незаконних дій, від цькування людей один на одного, від приниження людей за їхню позицію та власні переконання, від публічного навішування негативних ярликів та кримінальних кличок громадянам України.

Ні Вам, ні селянам, а ні справі це користі не принесе!

Норми ст.2 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачають основні принципи об’єднання громад: конституційність, законність та добровільність, повсюдність місцевого самоврядування, прозорість та відкритість.

Закон один для всіх! Тільки в законодавчому полі потрібно вирішувати ту чи іншу спірну проблему показуючи приклад толерантності, виваженості і законослухняності громадян України, держави яка крокує до європейської спільноти.

Ми за співпрацю з усіма територіальними громадами та депутатами місцевих рад Канівщини. Тільки разом, без надоїдливого втручання політиків окремих політичних партій – ми розбудуємо наші громади і в цілому Україну

 

Щиро з повагою

голова Канівської РДА                               Дмитро Шелест

голова Канівської райради                        Олег Лактіонов

 

Схвалено на засіданні президії Канівської районної ради 24 вересня 2018 року« повернутися до списку новин