Канівська районна рада
Канівський район, Черкаська область

На Черкащині відзначили річницю перепоховання Тараса Шевченка.

Переглядів: 482

Голова обласної ради Анатолій Підгорний разом із головою ОДА Романом Боднаром, очільниками Канівського району та небайдужими громадянами вшанували пам’ять Тараса Шевченка у 159-ту річницю від дня перепоховання Пророка. На Чернечій горі представники релігійних конфесій також провели молебень за упокій душі Кобзаря.

- На жаль, карантин вніс правки у всі сфери нашого життя, але попри це вшановують Пророка  не лише на Черкащині, а в Україні та світі. Люди покладають квіти до пам'ятників, згадують його життя та творчість.Це свідчить про свідомість українського народу, про те, що за будь-яких обставин ми не можемо забути тих, хто боровся і нині відстоює волю українців  на культурному, військовому чи іншому фронтах, - зауважив голова обласної ради.

Нагадаємо, український поет помер у Санкт-Петербурзі, тоді Шевченкові було 47 років. Прах Тараса Шевченка 58 днів перебував у Петербурзі, згодом його домовину перевезли в Україну. Вже в Києві дуже багато людей приходили попрощатися з Шевченком, більшість із них – молодь.

8 (20 травня) 1861 року домовину Кобзаря на пароплаві «Кременчук» перевезли до Канева. Дві доби вона перебувала в Успенському соборі, потім труну винесли з церкви і поставили на віз, а замість волів впряглися люди. Так прах Кобзаря віднесли на Чернечу гору.

Над домовиною Шевченка на місці поховання змурували цегляне склепіння, насипали два яруси землі й обклали камінням так, щоб надати могилі вигляду степової.

Згодом на могилі встановили дубовий хрест. Такою вона була до 80-х років ХІХ століття. Вже у 1884-му на могилі Шевченка встановили чавунний хрест, який придбали коштом народних пожертв. Перший музей Шевченка з’явився у 1889-му році, а бронзовий монумент – у 1939-му році.

За інформацією  Черкаської обласної ради: https://www.oblradack.gov.ua/na-cherkaschini-vidznachili-richnicyu-perepokhovannya-tarasa-shevchenka

« повернутися до списку новин